','obrazy/navigace__10.jpg','obrazy/navigace__11.jpg')">

 

 

BUBNY

Vyrábíme dva základní typy bubnů, ploché šamanské, na které se hraje paličkou a dlouhé dlabané bubny africké, pro bubnování rukama.

Šamanský buben má dřevěný rám vyrobený z ohýbaného dřeva a je potažen jelení kůží. Způsob napnutí kůže neumožňuje dodatečné ladění nástroje, ani dotahování povolené kůže. Rychlé nahřívání u tepla zkracuje životnost bubnu. Při převážení bubnu autem za slunného počasí je dobré při parkování buben z auta vyndat. Za deštivého počasí zní buben hluše, stačí jej nahřát u ohně, kamen nebo v teplé místnosti. V opačném případě, když je přeschlý a zní ostře, potřít vlhkým hadrem. Záruka 2 roky je samozřejmostí, ale dodržujte prosím tato pravidla, buben není totiž jen tak obyčejná věc, je živý.

Šamanské bubny vyrábíme v průměrech 30, 40, 50 cm. Ke každému bubnu můžeme dodat i paličku a obal z plachtoviny.

Africké dlabané bubny (zvukem podobné djembe, které je ale zhotovováno z ovocného dřeva v Západní Africe) zhotovujeme ze dřeva španělského kaktusu. Tento materiál jde zevnitř lehce vydlabat, ovšem zvenčí je velmi tvrdý, téměř neopracovatelný. Proto je vždy tvar dán tvarem pařezu kaktusu, ze kterého je buben vyroben. Každý kus je tedy originál. Velikost úderné plochy je od 22 cm do 36 cm, výška zhruba dvojnásobek. Ke každému bubnu dodáváme i obal z plachtoviny, který je v ceně. Bubny jsou potaženy surovou kozí kůží, kterou lze ladit na požadovanou tóninu a dopínat, když se kůže stářím unaví.

Všechny bubny vyrábíme zakázkově, dostupnost aktuálních zásob na dotaz.

Opravy bubnů:

váš starší buben potáhneme novou kůží a opravíme poškozené dřevo, vyměníme obruče nebo napínací provaz. Tato služba se týká jen bubnů afrických, indických nebo šamanských. Nelze pro průmyslové bubny potažené umělou blánou atd. Pokud jste si dovezli levný suvenýr odněkud z Asie, jsme schopni jej uvézt do stavu použitelného pro opravdové hraní.

CENíK BUBNŮ

Bubny šamanské

30 cm 900,- Kč ukázka zvuku
40 cm 1.200,- Kč ukázka zvuku
50 cm 1.500,- Kč ukázka zvuku
50 cm 2.000,- Kč ukázka zvuku  

 

Palička 90,- Kč, obal 200,- až 300,- Kč.

Šamanský buben

 

Bubny africké vyrobené z dlabaného kmene kaktusu agáve, průměr 22-36cm, cena 1.700,- až 2.700,- Kč, tj. cca 80,- Kč za 1 cm průměru.

africký buben

kaktusák

Oboustraný obří Pow-wow buben  pro  společné hraní  skupiny lidí ať už paličkama či rukama.  Průměr 75cm,  silná hovězí kůže z obou stran, impozantní zvuk který  se nese opravdu daleko. Cena 5.000,- Kč,  možno i s paličkama a stojanem.

africký buben

kaktusák

kaktusák

Přehrát ukázku zvuku velkého bubnu.

Opravy: výměna kůže do 30 cm 800,- Kč, do 40 cm 1.000,- Kč.

Výměna kovových obručí 100,- Kč za kus.

Napínací provaz od 5,- Kč za metr.

Obal na buben z plachtoviny 150,- až 350,- Kč.

Polstrovaný obal za 250,- až 350,- Kč.

Kozí nebo jelení kůže pro výrobu svépomocí použitelná na buben bez dalšího zpracovávání: 150,- až 300,- Kč, dle velikosti bubnu.