pujcovna
 

PROFIL FIRMY

Martin Synák, alias Sapazi, plus rodina a přátelé. Rok narození 77, tímto řemeslem se živím od roku 96. Bydliště Zrnětín – 50 obyvatel. Další zájmy a aktivity: Oživlá historie Severní Ameriky, indiánská muzika a pow-wow. Život v přírodě – každý rok strávím několik týdnů v týpí, můžete si být jisti, že vím, jak takový stan funguje. Statek, chov koz, ovcí a koní, komunikace s němou tváří. Lidová architektura Vysočiny, snažím se opravit náš dům z roku 1615.

Výrobou stanů a dalších výrobků pro život v přírodě se zabývám od roku 95. Nejsem však firmou, jakou jste možná čekali. Nevlastním výrobní halu vybavenou nejmodernějšími stroji ani skupinu dělníků a sekretářek. Většinu práce děláme "na koleni", šicí ateliér mám v podkroví domu, kde žiju. Každý stan naměřujeme nebo zkoušíme venku, takže se nedivte, až v balíku mimo zboží najdete hrst suché trávy. Nemám zaměstnance, jen pár přátel, kteří této práci rozumí a umí přiložit ruku k dílu.

Snažím se výrobní náklady držet "při zemi", což zákazník pozná na konečné ceně výrobku. Ceny jsou vždy nižší než běžně na trhu, a to i o desítky procent. Za tyto nízké ceny dodáváme velkoodběratelům, takže je možné, že vlastníte náš výrobek, přestože jste ho zakoupili jinde.

Protože se zajímám o kulturu severoamerických Indiánů, nabízím i další služby s tímto hobby spojené.

Naše výrobky jsou určeny převážně pro Living History a život v přírodě v souladu s historickými tradicemi, kladu hlavní důraz na stylovou stránku věci a kvalitu požitých materiálů.

Pokud to není nutné nebo vyžadováno zákazníkem, straním se používání moderních technologií, např. plast, chemie atd...

Výsledkem je výrobek nezatěžující životní prostředí, což si naše Země jistě zaslouží.

CO NABíZíME

Stany: vyrábíme repliky historických stanů dle dobových obrázků, jako jsou týpí, šeltry, rytířské stany, šapito nebo jurty. Všechny naše stany jsou ušity z bavlněných stanovek a plachtovin.

Tábornickým oddílům nabízíme plachty na zastřešení polních kuchyní jakýchkoliv rozměrů, sněmovní stany a hangáry. Pro kulturní akce jsme schopni navrhnout velkoprostorové párty stany. Vaše starší stany opravíme nebo zrekonstruujeme.

Bubny: Víme, jak důležitý je pro člověka rytmus, proto nabízíme bubny pro stylovou muziku. Tělo bubnu je vždy dřevěné, ručně obráběné, na blánu je použita česká kůže, jelen nebo koza většinou z vlastního chovu. Mimo rukodělné výroby se totiž zabýváme farmářstvím.

Rawhide: Stylové vybavení indiánským nábytkem do vašeho týpí. Rowhide je surová hovězí kůže, vypracovaná pouze mechanicky škrabáním. Z ní vyrábíme krabice, tašky a jiný "nábytek", dodáváme též polotovary, které si dozdobíte dle svého vkusu.

Indiánské programy: Pořádáte kulturní akci a chcete ji zpestřit něčím co jiní nemají? Zorganizujeme vám indiánský den pro malé i velké bojovníky.

OBCHODNÍ PODMÍNKY

Většina zboží je vyráběna na zakázku, dle vašeho přání. Není tedy problém, pokud máte nadstandartní požadavky, např. velikost nebo barva.

Dodací lhůta do 1 až 3 týdny, počítejte ale s tím, že poslední týdny před táborovou sezónou máme dost napilno a zakázky na poslední chvíli nemusí být včas realizovány. Objednávejte raději včas.

Doprava: je možný osobní odběr v sídle firmy.

poštou, do 30 kg, což je zhruba váha 5,6 m týpí 400 g bez liningu. Větší věci pak zasilatelskou službou.

naše doprava osobní auto 6,- Kč za km, větší auto více. Jsme schopni dovézt týpíové tyče na osobáku! Při větších zakázkách dovoz zcela zdarma nebo dohodou, v okolí Brna a Svitav je doprava samozřejmostí, je to naše stálá trasa.

Platba: zboží zasílané balíkem zaplatíte dobírkou, při osobním odběru platba v hotovosti.

U nestandartních zakázek nebo nad 10.000,- Kč požadujeme zálohu cca 50% .
Platba předem, zálohy atd. bankovním převodem.
Na sekeru nedáváme!

Záruka: Na naše výrobky poskytujeme zákonnou záruku 2 roky, u stanů z 400 g materiálu 1. jakosti navíc prodlouženou záruku na švy další dva roky. Protože jsou ale naše výrobky "živé", je třeba se k nim podle toho chovat, plastové boty vydrží všechno, kožené je třeba namazat :)

Záruka se nevztahuje na:

  • nesprávné používání výrobku
  • vady způsobené laickým zásahem
  • vady způsobené špatným skladováním, obzvláště u bubnů
  • nestálobarevnost režných materiálů, různé odstíny látky na jednom stanu

Přestože jsou stany zhotoveny z protiplísnového materiálu, nelze reklamovat stan napadený plísní, neboť nelze dokázat, zda k tomu nedošlo vinou špatného skladování, a dodavatel materiálu tyto reklamace neuznává. Děkujeme za pochopení.

VÝMĚNNÝ OBCHOD:

Zastávám názor, že nemajetní se nemají za co stydět a i zákazník bez naditých kapes může být dobrým zákazníkem.

Pokud se nebojíte práce, nabízíme vám možnost si zboží odpracovat na naší farmě.