pujcovna
 

NABÍDKA STANŮ

Nechcete si stan rovnou kupovat? můžeme Vám ho zapůjčit.

Šestiboký rytířský stan:

v bílém a dvoubarevném provedení. Délka jedné strany je dva metry, tedy šestiúhelník cca 4 m průměr. Střecha je 400g, boční stěny odepínací, dělitelné po dvou a čtyřech metrech z 300g, dvě okýnka se zavíráním. Výška stěn 1,80 m, jeden středový sloupek. Cena je 13.000,- Kč za bílou verzi, 15.000,- Kč za dvoubarevnou. Barevné verze dostupné dle
aktuální situace.

Konstrukce klasická za 3.000 Kč,
samonosná (bez zatloukání kolíků) Za 7.400 Kč.

Šestiboký rytířský stan

Čajovna:

střecha 400g, odepínací dělené stěny 300g vysoké 1,80 m. U země pás umělé nenasákavé látky, jeden nebo dva středové sloupky, jedno až tři okna 40 x 40 cm.

3x3m cena 9.100 Kč bílá, 11.000,- Kč dvoubarevná, konstrukce klasická za 2.700,- Kč, samonosná 6.200,- Kč

7,5 x 5m 24.000,- Kč bílá, 27.500,- Kč dvoubarevná, konstrukce klasická za 5.700,- Kč, samonosná dohodou.

Vyobrazený stan je ručně malovaný vzor. I to je možné, ovšem ne za cenu základní ani dvoubarevné verze.

Táborové hangáry

stany pro všemožné užití na táborech, festivalech, párty atp. Jsou buď s čtvercovým půdorysem, pyramidovou střechou, jeden ím sloupkem uprostřed, nebo obdélníkové s dvěma sloupky a sedlovou střechou. Vyrábíme v jakýchkoliv rozměrech, zde uvádíme základní varianty + příplatek za pás nenasákavé látky u země.

  3 x 3 m 9.100,- + 800,- Kč
  4 x 4 m 13.200,- + 1.000,- Kč
  5 x 5 m 17.500,- + 1.300,- Kč
  7,5 x 5 m 22.000,- + 1.600,- Kč
  6 x 9 m 27.000,- + 2.000,- Kč

Táborové hangáry

Dřevěné konstrukce dodáváme jen k našim stanům.
Klasické konstrukce jsou old style, ručně opracovaná kulatina, přírodní - každý kus originál

Jurta

oblíbený kruhovitý stan, původem z asijských stepí. Původní jurty byly pokrývány plstí, která stan i zaizoluje pro celoroční bydlení. Jurty se vytápějí kamínky s kouřovou trubkou vystrčenou ven skrze  průchodku ve stěně.

Dřevěná konstrukce nevyžaduje kotvení do země a platí pravidlo že stan pro jednu rodinu zvládne odnést jeden kůň. Protože je jurta velmi pěkný stan, stává se u nás oblíbenou nejen na rekreační bydlení ale i na víkendových akcích, festivalech a podobně kde slouží jako prodejní stánek, čajovna nebo  pártystan například pro svatby.

Jurta

Jurta jako táborová jídelna

Jurta celoroční

venkovní plášť šijeme ze směsové plachtoviny BA+PES500 g/m2, která udrží vodní sloupec kolem 400mm. Zde je na místě upozornit, že ne vždy větší gramáž znamená  lepší vlastnosti -  tkanina utkaná z hrubého vlákna se působením vlhkosti smršťuje a zakrátko by vaší jurtě byla střecha malá. Šijeme tedy z bavlny s polyesterem, tkané z jemných vláken jako klasické stanovky, zesílené  vazbou ripstop.  Pod vnější plášť přijde vrstva izolace z ovčí vlny a interiér stanu tvoří vnitřní plachta ze slabší bavlny. Dřevěné konstrukce ani izolaci na trvalé jurty nevyrábíme, ale spolupracujeme s několika věhlasnými staviteli jurt a naše plachty dělají střechu nad hlavou už mnoha šťastným obyvatelům. Pokud si chcete jurtu postavit sami anebo pokrýt pláštěm již hotovou konstrukci,  dodáme plášť dle vašich požadavků. Pokud chcete  mít jurtu kompletní, spojíme vás s některým s našich stavitelů, on dodá konstrukci, izolaci a podlahu, my ušijeme  plachty.

Do bočních stěn  umíme všít  průhledná okýnka, korunu nahoře  opatříme čepicí  zimní - izolovanou nebo letní - průsvitnou.

Orientační cena plachty za vnější střechu a boční stěny na jurtu k trvalému bydlení je 20-45tisíc na stavby o průměru 5 až 8m, vnitřní plachta přijde zhruba na dvě třetiny ceny plachty vnější. 

Jurta celoroční

Klasická jurta na paravánové konstrukci

PártyJurta na víkendovky

přestože je mongolská paravánová kostrukce poměrně nenáročná na stavbu i přepravu, pro krátkodobé použití je to pořád ještě příliš objemné.  Řešením může být lehká  stavba PártyJurta, mnohoúhelníková stavba  tvaru jurty  velikosti od čtyř do sedmi metrů. PártyJurta je vynález našich přátel a vyrábí ji jen oni. My na tyto jurty šijeme plachty

Tyto PártyJurty si můžete pronajmout v naší půjčovně nebo vám je vyrobíme podle přání, ve spolupráci se zmíněnou společností. . Konstrukce je z kvalitních smrkových či modřínových profilů spojovaná šikovným systémem, plášť se slabé stanovky 300g a cena  PártyJurty činí mnohem méně než cena jurty  mongolského typu. Celou jurtu pohodlně  naložíte do osobáku a postavíte  za pár minut -  stan byl vyvinut právě pro jednoduchost stavby a přepravy, vhodný je především pro krátkodobé používání. Konstrukce je samonosná, bez  kotvení do země, takže ji postavíte klidně na dlažbě.

PártyJurta

PártyJurta

 

Šapito

 velkoprostorový stan pro vaše oslavy, taneční párty,  divadelní představení...  Šapito bývá půdorysu kruhového či oválného, vždy s jedním či dvěma sloupky podpírající střechu.  Vyrábíme ve velikostech 4-15m průměru na klasické  sloupkové konstrukci  pro vypínání kolíkama anebo na konstrukci samonosné.  U stanů nad 10m velikosti samonosnou konstrukci nedoporučujeme.  Stany nad  6m velikosti vždy šijeme ze silné plachtoviny 420g ( narozdíl od jiných výrobců nechceme ohromit nízkou cenou a pak dodat stan zhotovený z plátýnka či igelitu)

Šapito vyrábíme vždy na zakázku, dle individuálních požadavků zákazníka. Cena závisí na množství ozdobných prvků, okýnek, výšce bočních stěn. Přesný ceník tedy nevedeme.  Orientační ceny běžných typů  šapito jsou :

Kruhové  průměr 7m - plachta 34.000,-  komplet včetně konstrukce  klasické 44.000,- Kč.  komplet s konstrukcí samonosnou 55.000,-

Kruhové  průměr 11 m - plachta 75.000,- komplet včetně konstrukce  klasické 88.000,-.  komplet s konstrukcí samonosnou 99.000,-

Stany jsou běžně vyráběny v režné barvě, na  dostupnost  a ceny  barevných verzí se informujte.

Šapito

Stan BAZAR

Lehký snadno postavitelný stan pro nenáročné  táboření v historickém stylu.

6,2 x 7m , výška 3,3m cena včetně konstrukce – 28.300 Kč

Rozměry, jako obvykle, uzpůsobíme  vašim požadavkům

Stan BAZAR

stan BAZAR

Stan JEHLÁNEK

Základna je  čtverec či šestiúhlelník , zpravidla o ploše  cca 3x3m. Staví se s jednou tyčí uprostřed, nebo  nebo zavěšený na dvě tyče zvenku.  Nad vchodem je přidána stříška kterou lze  při špatném počasí svěsit  a tím  vchod uzavřít proti vodě.

Jehlánek  čtvercový 2,8 x2,8m výška 2,5m- 5.000 Kč
Jehlánek šestiboký  průměr 4m, výška 3,5m – 7.400 Kč
Ke stanu můžeme dodat kolíky a  tyče.

Stan BAZAR

stan Jehlánek

Historický prodejní stánek

vhodný na tržiště, jarmarky, ale neztratíte se s ním i na akcích Living History. Je to plnohodnotný funkční stan ve kterém se dá i tábořit. Konstrukce je samonosná, latě pospojované kovovými rohovými spojkami, ale můžeme stan upravit i pro stavění na klasických sloupkách a kolíkách. Konstrukci lze pohodlně přepravovat v osobáku se zahrádkou, umíme i rozměry upravit na délku ložné plochy auta aby se nemuselo nic vázat na střechu.

Cena zahrnuje plachtu 300g s odnímatelným předním čelem a samonosnou konstrukci. Standartně je stan režné barvy s ozdobným lemem dokola,  za  příplatek dodáme i  vícebarevné verze.

  Základna 3 x 2 m 15.200,- Kč
  Základna 3 x 3 m s šikmými odpínacími stěnami 24.000,- Kč
  Základna 2,8 x 4 m 22.400,- Kč
  6 x (3+1) m s pergolou 37.000,- Kč

Prodejní stánek

Historický prodejní stánek

Áčko

Áčko – klasika pro všechny historické období od doby železné po současnost.  Nejběžnější tvar má základnu obdélníkovou, ale  v určitých obdobích se  používaly i áčka s jednou nebo dvěma  aspidami- tvar tedy může být i oválný. Áčko stavíme na  dva sloupky v průčelí, někdy  spojené hřebenovou tyčí anebo na  konstrukci zvenčí.
Základní  áčko 2,7 x 2,2m – 4800kč

Otvírák-  áčko s výklopnou stěnou vhodné i jako  prodejní stánek.  Základna  (včetně  apsid) 3,5 x 2,3.  Cena 7300 Kč

Jurta

Áčko

Stan na podsadu

evergreen českého  tábornictví. Zde  snad není co  dodat,  snad jen že po zkušenostech s opravami  nekvalitně  vyrobených stanů již víme kde mají svá slabá místa a tyto jsme  vylepšili. Podsaďáky nabízíme  také z trvanlivější  plachtoviny 420g. Dřevěné  podsady nevyrábíme. Orientační cena podsaďáku je 3 - 4.000 Kč.

Stan s podsadou

Stan s podsadou

Shelter

jednoduchý přístřešek lovců kožešin. Pod  předsunutou stříškou  sheltru  můžete  rozdělat oheň který  stan  krásně vyhřeje.  Vnitřní prostor  může být od  ohně oddělen další přídavnou zástěnou. Sheltry se dělávají od velikosti  základny 180x210 pro dva táborníky po 280x280 pro větší rodinu. Shelter obvykle stojí 4 - 7.000 Kč

Shelter

Shelter zepředu