Obytné jurty

Jurta, oblíbený kruhovitý stan, původem z asijských stepí. Původní jurty byly pokrývány plstí, která stan i zaizoluje pro celoroční bydlení. Jurty se vytápějí kamínky s kouřovou trubkou vystrčenou ven skrze průchodku ve stěně. Dřevěná konstrukce nevyžaduje kotvení do země a a dříve platilo pravidlo, že stan pro jednu rodinu zvládne odvést jeden kůň. Protože je jurta velmi pěkný stan, stává se u nás oblíbenou nejen na rekreační bydlení ale i na víkendových akcích, festivalech a podobně kde slouží jako prodejní stánek, čajovna nebo pártystan například pro svatby.

PartyJurty

Přestože je mongolská paravánová kostrukce poměrně nenáročná na stavbu i přepravu, pro krátkodobé použití je to pořád ještě příliš objemné. Řešením může být lehká stavba PártyJurta, mnohoúhelníková stavba tvaru jurty velikosti od čtyř do sedmi metrů. PártyJurta je vynález naší „bratrské“ společnosti a vyrábí ji jen oni. My na tyto jurty šijeme plachty

Tyto PártyJurty si můžete pronajmout v naší půjčovně nebo vám je vyrobíme podle přání, ve spolupráci se společností Jurtaparty. Konstrukce je z kvalitních smrkových či modřínových profilů spojovaná šikovným systémem, plášť se slabé stanovky 300g a cena PártyJurty činí mnohem méně než u jurty mongolského typu. Celou jurtu pohodlně naložíte do osobáku a postavíte za pár minut- stan byl vyvinut právě pro jednoduchost stavby a přepravy, vhodný je pro krátkodobé používání. Konstrukce je samonosná, bez kotvení do země, takže ji postavíte klidně na dlažbě.

Orientační cena za kompletní Partyjurtu průměru 4-7m je 30-60.000kč