POZOR ZMĚNA

všechno dobré jednou končí a my jsem se rozhodli po více než dvaceti letech této činnosti  přestat s výrobou  bubnů a to z kapacitních důvodů.

Jako náhradu vám můžeme doporučit Pavel Jasanský – Zeměznění, Jasan music – odkaz zde

 

Vyrábíme dva základní typy bubnů, ploché rámové bubny , často známé jako bubny šamanské, na které se hraje paličkou a drží se v jedné ruce a dlouhé dlabané bubny africké, pro bubnování rukama a držení mezi koleny.

Rámový buben má dřevěný rám vyrobený z ohýbaného dřeva a je potažen jelení kůží. Způsob napnutí kůže neumožňuje dodatečné ladění nástroje, ani dotahování povolené kůže, doladění lze dosáhnout nahřátím bubnu u tepla (vyšší tóny) nebo potřením vlhkou hadrou (tlumený zvuk)

Kůže i dřevo jsou materiály, které nemají rády extrémní výkyvy teplot a vlhkosti- proto buben skladujte tak aby k nim nedocházelo (chcete-li hrát za sychravého podzimu venku, není dobré buben skladovat doma u kamen a naopak)

Rámové bubny vyrábíme v průměrech 30, 40, 50 a 60cm. Ke každému bubnu můžeme dodat i paličku a obal z plachtoviny (není v ceně).

Bubny ploché jednostranné

30 cm

Menší ruční bubnínek pro děti nebo  tišší hraní

900,- Kč Ukázka:
40 cm

Klasická velikost  pro opravdové hraní

 

1.200,- Kč Ukázka:
50 cm

Velký buben, jehož zvuk má spoustu barev

1.500,- Kč Ukázka:
60 cm

Čím větší kůže, tím více zvuků a vibrací- a tento obrovský ruční buben  jich má opravdu hodně

2.000,- Kč Ukázka:

Obal na buben z plachtoviny 200,- až 500,- Kč.

Palička omotaná kůží či kožešinou  100kč (obal a palička není v ceně)

 

 

 

Africké dlabané bubny (zvukem podobné djembe, které je ale zhotovováno z ovocného dřeva v Západní Africe) zhotovujeme ze dřeva španělského kaktusu. Tento materiál jde zevnitř lehce vydlabat, ovšem zvenčí je velmi tvrdý, téměř neopracovatelný. Proto je vždy tvar bunu dán tvarem pařezu kaktusu, ze kterého je buben vyroben. Každý kus je tedy originál. Velikost úderné plochy je od 22 cm do 36 cm, výška zhruba dvojnásobek. Ke každému bubnu dodáváme i obal z plachtoviny, který je v ceně. Bubny jsou potaženy surovou kozí kůží, kterou lze ladit na požadovanou tóninu a dopínat, když se kůže stářím unaví.

Všechny bubny vyrábíme zakázkově, dostupnost aktuálních zásob na dotaz – rámové obvykle nějaké skladem míváme.

Opravy bubnů:

váš starší buben potáhneme novou kůží a opravíme poškozené dřevo, vyměníme obruče nebo napínací provaz. Tato služba se týká jen bubnů afrických, indických nebo rámových. Nelze pro průmyslové bubny potažené umělou blánou atd.

Chcete-li opravit buben, pošlete nám napřed fotku, uvidíme jestli je to v našich silách. Buben pak můžete poslat poštou.

Bubny africké vyrobené z dlabaného kmene kaktusu agáve, průměr 20-40cmcm, cena 2.700,- až 4.000,- Kč,

Oboustraný obří Pow-wow buben  pro  společné hraní  skupiny lidí ať už paličkama či rukama.  Průměr 75cm,  silná hovězí kůže z obou stran, impozantní zvuk který  se nese opravdu daleko. Cena 6.000,- Kč,  možno i s paličkama a stojanem.

Přehrát ukázku zvuku velkého bubnu:

Opravy: výměna kůže na djembe cca 1000-1500 Kč.

Obal na buben z plachtoviny 200,- až 500,- Kč.