Vyrábíme na zakázku, detaily provedení lze domluvit dle vašich potřeb – barvy, rozměry, atd. Můžeme vyrobit i úplně jiný model stanu dle vašich představ. Nejběžnější modely mají vlastní stránku s cenami a fotkami, stačí kliknout na odkaz u popisu stanu.

Ceny  uváděné na tomto webu jsou aktuální a platné ke dni 31.3.2023.

Bohužel, náklady nám rostou před očima a nejsme schopni vývoj cen odhadovat,  a tak je možné, že cena poroste. Dopoučujeme při objednávce počítat s rezervou

 

Rytířský stan:

Rytířské stany najdou své uplatnění hlavně na historických akcích na hradech, využíjí se jako středověká krčma, pro šermíře atd. Základním znakem tohoto typu stanu je ozdobný lem dokola ( cimbuří) a nosné sloupky jdoucí skrz plachtu – na jejich konce se často nasazují praporky. Půdorys rytířáku může být pravoúhlý nebo vícestraný.

Pro více info a obrázky, klikni ZDE

Šestiboký rytířský stan

Čajovna:

Obdélníkový či čtvercový stan pro široké využití na táborech, festivalech atd.

Čajovny nabízíme se samonosnou konstrukcí pro rychlé stavění i na dlažbě a bez zatloukání kolíků. Pokud máte zájem o historický typ se zatloukáním kolíků, mrkněte na stan rytířák (ZDE).

Střecha a přední díl jsou pevně spojené k sobě, přední díl může posloužit jako pergola.  Zbývající boční stěny jsou odepínací a stan lze používat i bez nich jako přístřešek proti slunci.

Pro více info a obrázky,klikni ZDE

Táborové hangáry, zásobáky

Stany pro všemožné užití na táborech, koncept vychází z osvědčených vojenských stanů. Hangáry jsou buď s čtvercovým půdorysem, pyramidovou střechou a jedním sloupkem uprostřed, nebo obdélníkové s více sloupky a sedlovou střechou. Střecha může být od bočnic oddělená kvůli lehčí manipulaci, bočnice jsou dělené každá strana zvlášť.

Stan je určen pro stavění na klasických vojenských tyčích, střecha má v rozích našité kožené zpevnění – hondy. Rozměry můžeme uzpůsobit tak, aby hangár šel postavit na  vojenských tyčí, které vám možná zbyly ze starého.

Pro více info a obrázky, klikni ZDE

Táborové hangáry

Jurta

Oblíbený kruhovitý stan, původem z asijských stepí. Původní jurty byly pokrývány plstí, která stan i zaizoluje pro celoroční bydlení. Jurty se vytápějí kamínky s kouřovou trubkou vystrčenou ven skrze  průchodku ve stěně. Dřevěná konstrukce nevyžaduje kotvení do země a a dříve platilo pravidlo, že stan pro jednu rodinu zvládne odvést jeden kůň. Protože je jurta velmi pěkný stan, stává se u nás oblíbenou nejen na rekreační bydlení ale i na víkendových akcích, festivalech a podobně kde slouží jako prodejní stánek, čajovna nebo  pártystan například pro svatby.

Pro více info a obrázky, klikni ZDE

Jurta
Obyvatelná jurta s izolací, osazená dveřmi, okny a podlahou

PártyJurta na víkendovky

Přestože je mongolská paravánová kostrukce poměrně nenáročná na stavbu i přepravu, pro krátkodobé použití je to pořád ještě příliš objemné.  Řešením může být lehká  stavba PártyJurta, mnohoúhelníková stavba  tvaru jurty  velikosti od čtyř do osmi metrů.

Celou jurtu pohodlně naložíte do osobáku a postavíte  za pár minut-  stan byl vyvinut právě pro jednoduchost stavby a přepravy, vhodný je pro krátkodobé používání. Konstrukce je samonosná, bez kotvení do země, takže ji postavíte klidně na dlažbě.

Cena PártyJurty je řádově nižší než u mongolského typu.

Pro více info a obrázky, klikni ZDE

PártyJurta
PártyJurta

Šapito

Velkoprostorový stan pro vaše oslavy, taneční párty,  divadelní představení. Šapito bývá půdorysu kruhového, vždy s jedním sloupkem podpírajícím střechu. Vyrábíme ve velikostech 4-15m průměru na klasické  sloupkové konstrukci  pro vypínání pomocí lan a kolíků. Chcete-li  šapito oválné, koukněte na položku Galerie, to je to, co hledáte.

Šapito vyrábíme vždy na zakázku, dle individuálních požadavků zákazníka.

Pro více info a obrázky, klikni ZDE

Historický prodejní stánek

Historický prodejní stánek- vhodný na tržiště, jarmarky, ale neztratíte se s ním i na akcích Living History. Je to plnohodnotný funkční stan ve kterém se dá i tábořit. Konstrukce je samonosná,stánek zvládne postavit i jeden člověk během pár minut.Konstrukci lze pohodlně přepravovat v osobáku.

Standartně je stan dvoubarevný, vzhled může být doplněn ozdobným lemem.

Pro více info a obrázky, klikni ZDE

 

Prodejní stánek 2x3m
Prodejní stánek 2x3m

Jehlánek

jednoduchý stan na s velkým vnitřním prostorem stojící na jediné tyči. Stavba jehlánku je opravdu jednoduchá a vevnitř získáte prostor jako ve středním týpí. Vstup je opatřen klasickým šněrováním, jde o historický stan, tedy zavírání je řešeno dobově, bez kovodílů. Nad vchodem je přidána stříška kterou lze při špatném počasí svěsit a tím vchod uzavřít proti vodě.

Pro více info a obrázky, klikni ZDE

Jehlánek čtvercový

Áčko

Áčko – klasika pro všechny historické období od doby železné po současnost. Nejběžnější tvar má základnu obdélníkovou, ale v určitých obdobích se používala i áčka s apsidou-rozšířením na zadním čele. Áčko stavíme na dva sloupky v průčelí, někdy spojené hřebenovou tyčí, anebo na konstrukci zvenčí.

Pro více info a obrázky, klikni ZDE.

Jurta

Áčko

Stan na podsadu

Evergreen českého tábornictví. Zde snad není co dodat, snad jen že po zkušenostech s opravami nekvalitně vyrobených stanů již víme kde mají svá slabá místa a tyto jsme vylepšili.

Podsaďáky nabízíme také z trvanlivější plachtoviny ba+pes420g. Provádíme opravy a revize vašich stanů.

Dřevěné podsady nevyrábíme.

Pro více info a obrázky, klikni ZDE.

Stan s podsadou

Stan s podsadou

Shelter

jednoduchý přístřešek lovců kožešin. Pod předsunutou stříškou sheltru můžete rozdělat oheň který stan krásně vyhřeje. Jen pozor, shelter stavějte vždy zády k přepokládanému směru větru, jinak se změní v udírnu a za bouřky v rogalo. Proti tomu mohou pomoci přídavné plachty, kterými oddělíte vnitřní postor od ohniště, případně je použijete z boku jako zástěnu. Sheltry se dělávají od velikosti základny 210x140cm pro dva táborníky po 280×280 pro větší rodinu.

Shelter pro dva – základna 2,1×1,9, výška 1,6m …..5800Kč ( 4.793,- bez dph)

Shelter pro rodinu – základna 2,8×2,2, výška 1,8m , možnost přídavných plachet…..10.000Kč (8.264,- bez dph

Shelter

Shelter zepředu

Galerie : oválné šapito s osmi až čtrnácti stěnami, díky  protáhlému tvaru poskytuje ohromný a variabilní vnitřní prostor. Střechu nesou dva sloupky uprostřed stanu. Boční stěny jsou  odpínací a stan lze  mít postavený i bez nich, nebo zakrytý jen zčásti.

Pro více info a obrázky klikni ZDE

Otvírák

stan tvaru áčka, do kterého se ale nevstupuje čelem, ale bokem. Celá bočnice jde zvednout jako pergola před stanem. Otvírák se uplatní také jako historický prodejní stánek. Dvouprostorový otvírák typu Hirotar má navíc tu výhodu, že v jedné části bydlíte,a tu druhou otvíráte jako obchůdek. Na obou stranách má otvírák apsidu, tedy jeho tvar je skoro oválný. Ke stanu můžeme dodat kostrukci se hřebenovou tyčí na pohodlné stavění.

Pro více info a obrázky klikni ZDE

Celty, táborové plachty

zhotovíme vám plachty na všelijaké použití, jako je zastřešení táborové kuchyně, pódia, stavby atd. Menší plachty uvítáte hlavně při cestování na stavění jednoduchých přístřešků, plachty se dají variabilně napojovat a stavět jednou jako áčko, jindy jako šikmá střecha – podle situace na tábořišti.  Velké plachty šijeme z tkaniny gramáže 420 nebo 500g/m2 a po okrajích nalisujeme kovová oka, tábornické plachtičky pak šijeme ze stanovky 300g a po obvodu mají našitá poutka.

Velké plachty ( 20-100m2) cena za m2 300-360Kč (250 – 300,- bez dph)

Celta pro jednoho poutníka 210x280cm 1600Kč (1.322,- bez dph)

Tříyardová plachta 280x280cm 2100Kč (1.736,- bez dph)

Prodloužená tříyardovka 400x280cm 3000Kč (2.727,- bez dph)

Netypické projekty

Často nás oslovujete s poptávkou zvláštních stanů, plachet na zarytí prapodivných konstrukcí atd. Jsme rádi – tyto práce nás řemeslně posouvají dále, musíme vymýšlet jak na to a po každém náročném projektu se cítíme zase o kousek zkušenější. Prohlédněte si galerii netypických projektů, možná zjistíte, že jsme schopni splnit i vaše přání.

Pro více informací a obrázky klikni ZDE: