Martin Synák, alias Sapazi, plus rodina a přátelé. Rok narození 1977, tímto řemeslem se živím od roku 96. Bydliště Zrnětín –malá vesnička mezi Moravou a Čechami

Výrobou stanů a dalších výrobků pro život v přírodě se zabýváme od roku 1997, nejsme však firmou, jakou jste možná čekali. Nevlastníme výrobní halu vybavenou nejmodernějšími stroji ani skupinu dělníků a sekretářek. Většinu práce děláme „na koleni“, šicí ateliér máme v podkroví našeho statku. Každý stan naměřujeme nebo zkoušíme venku, takže se nedivte, až v balíku mimo zboží najdete hrst suché trávy. Nemáme zaměstnance, jen pár přátel, kteří této práci rozumí a umí přiložit ruku k dílu.

Nechceme práci zefektivňovat na úkor kvality výrobku, raději máme jeden poctivý výrobek než plné sklady průměrných.

Své dodavatele materiálu si vybíráme v naší zemi a dáváme přednost menším firmám rodinného typu před mamutími podniky. Nejsme ani příznivci překotného zavádění nových technologií, raději pracujeme s nářadím “po dědovi,“ než splácet nové stroje

Výsledkem je výrobek nezatěžující životní prostředí, což si naše Země jistě zaslouží.

Naše výrobky jsou určeny převážně pro Living History a život v přírodě v souladu s historickými tradicemi, kladu hlavní důraz na stylovou stránku věci a kvalitu použitých materiálů.

Další zájmy a aktivity: oživlá historie Severní Ameriky, indiánská muzika a pow-wow. Život v přírodě – každý rok strávím několik týdnů v týpí, můžete si být jisti, že vím, jak takový stan funguje. Jako hobby potom statek, chov domácího zvířectva přirozeným způsobem, komunikace s němou tváří. Lidová architektura Vysočiny, snažíme se šetrně opravit náš dům ze sedmnáctého století, kde je i sídlo firmy. 

OBCHODNÍ PODMÍNKY

Většina zboží je vyráběna na zakázku, dle vašeho přání. Není tedy problém, pokud máte nestandardní požadavky, např. velikost nebo barva.

Dodací lhůta od chvíle uzavření objednávky je 1-3měsíce,  počítejte ale s tím, že před táborovou sezónou  (duben až červen) máme dost napilno a obvykle vyhlašujeme stopstav. Objednávejte raději včas. Naopak ale nemáme problém se zakázkami, které je potřeba vyúčtovat hned a dodat později, což je typické pro rozpočtové organizace. Víme jak na to.

Doprava: osobní odběr v sídle firmy je možný téměř kdykoliv včetně víkendů.

–Českou poštou nebo DPD, do 40 kg, což je zhruba váha sedmimetrového týpí 400 g. Větší věci pak zasilatelskou službou Toptrans – převážejí i tyče do šesti metrů délky.

– naše doprava, autem k vám můžeme dopravit větší stany. Nebojíme se vozit i opravdu dlouhé tyče na týpí. Máme k dispozici offroad, takže se dostaneme i na těžko přístupná místa. Za tuto službu si účtujeme dopravné podle skutečně ujetých kilometrů (tam i zpět) ve výši cca 12-18kč/km, dle velikosti nákladu. Naše firma sídlí téměř uprostřed republiky, proto jsou orientační ceny za jednu cestu se středním týpí zhruba takovéto:
Brno, Olomouc 3000kč,
Praha, Liberec, Zlín 4500Kč,Slovensko 6000Kč

Platba:

Jsme plátci DPH

Zboží zasílané balíkem zaplatíte dobírkou,nebo předem na fakturu, při osobním odběru máme nejraději platbu hotově stvrzenou podáním ruky.

U nestandardních nebo větších zakázek (stany na míru, malované týpí…) požadujeme zálohu cca 50% .
Splatnost faktur je obvykle 14dní, zboží je k odběru až po zaplacení.

Při prodeji do jiného státu EU, kdy  kupující je také plátce DPH, účtujeme v režimu „revers charge“, tedy bez daně.
Na sekeru nedáváme!

Záruka: Na naše výrobky poskytujeme zákonnou záruku 2 roky, u týpí z 400 nebo 500g/m2 materiálu navíc prodlouženou záruku na švy další dva roky. Naopak za plachty poškozené plísní neručíme. 

Záruka se nevztahuje na:

  • nesprávné používání výrobku
  • vady způsobené laickým zásahem
  • vady způsobené špatným skladováním
  • nestálobarevnost režných materiálů, různé odstíny látky na jednom stanu

Přestože jsou stany zhotoveny z protiplísňového materiálu, nelze reklamovat stan napadený plísní, neboť nelze dokázat, zda k tomu nedošlo vinou špatného skladování, a dodavatel materiálu tyto reklamace neuznává. Děkujeme za pochopení.

Pokud při prvním rozbalení stanu zjistíte, že stan není dle vašich představ, stan nestavějte a nepoužívejte, ale ihned reklamujte.

Protože jsou ale naše výrobky „živé“,jsou vyrobeny z přírodních materiálů, které mají své specifické vlastnosti, je třeba se k nim podle toho chovat

SPŘÁTELENÉ STRÁNKY

Ne, toto nejsou reklamy. Náš web je stejně jako celá firma, na příjmech z reklamy nezávislý.

Jde o odkazy na stránky přátel, které by vás mohly zajímat.

 

iyeska.cz

Trička s indiánským příběhem z dílny Martina Iyésky Exnera. Motivy maluje Oglé Junek

 

jurtaparty.cz

Půjčovna stanů netradičního  vzhledu,zajištění vybavení, pártyjurty naší výroby. Provozuje bratr David Sysyn Synák

 

zemezneni.webnode.cz

Bubny a jiné etnické nástroje Pavla Jasanského. Po ukončení naší výroby bubnů zákazníky směřujeme sem

 

indiancorral.cz

Indian Corral, spolek zájemců o severoamerickou indiánskou kulturu. Zde jsem doma