NABÍDKA STANŮ

 

Vyrábíme na zakázku, detaily provedení lze domluvit dle vašich potřeb – barvy, rozměry…

Můžeme vyrobit i úplně jiný model stanu dle vašich představ.

Nechcete si stan rovnou kupovat? můžeme Vám ho zapůjčit.

Rytířský stan:

Rytířské stany najdou své uplatnění hlavně na historických akcích na hradech, využíjí se jako středověká krčma, pro šermíře atd. Základním znakem tohoto typu stanu je ozdobný lem dokola ( cimbuří) a nosné sloupky jdoucí skrz plachtu – na jejich konce se často nasazují praporky. Půdorys rytířáku může být pravoúhlý nebo vícestraný.
Obvykle vyrábíme rytířské stany ve tvaru:
šestiúhleník kruhový v průměru 4-6m
mnohoúhleník protáhlý, ve velikosti 4×6 se dvěma středovými sloupky.
Čvverec 4x4m
obdélník 6x3m se dvěma středovými sloupky.
Stany šijeme v bílém nebo dvoubarevném provedení.

Šestiboký Rytířák průměr 4m, délka jedné strany 2m, výška středu 3,6m:
Bílá verze 14.000Kč
Dvoubarevná verze od 16.000kč
Konstrukce klasická (sloupky, lana , kolíky) za 3.800 Kč,
samonosná (bez zatloukání kolíků) za 7.700 Kč.

Obdélníkový rytířák 6x3m se dvěma středovými sloupky
Plachta bílá 21.000kč
Plachta dvoubarevná od 27.000kč
Konstrukce klasická (sloupky, lana , kolíky) za 5.800 Kč,
samonosná (bez zatloukání kolíků) za 11.00 Kč.

Šestiboký rytířský stan

Čajovna:

Obdélníkový či čtvercový stan pro široké využití na táborech, festivalech atd.

Střecha a přední díl jsou pevně spojené k sobě, přední díl může posloužit jako pergola.  Zbývající boční stěny jsou odepínací a stan lze používat i bez nich jako přístřešek proti slunci. Bočnice jsou dělené na více dílů pro variabilní využití.  U země může být našitý pás umělé nenasákavé látky, dle vašich požadavků vyrobíme do bočních stěn okna. Čajovnu obvykle šijeme dvoubarevnou, ceny ale uvádíme za režnou (levnější) verzi.  Barevná verze je za příplatek cca 20%.

7,5 x 5m

Cena je 32.000,- Kč za plachtu,

Konstrukce klasická (sada sloupků, kolíků a vypínacích lan) za 8.600 Kč,

samonosná (pro rychlé stavění i na dlažbě, bez zatloukání kolíků) za 17.400 Kč.

4x5m

Cena je 22.000kč za plachtu,

Konstrukce klasická (sada sloupků, kolíků a vypínacích lan) za 4.600 Kč,

samonosná (pro rychlé stavění i na dlažbě, bez zatloukání kolíků) za 12.400 Kč.

3x3m

Cena je 12.000kč za plachtu,

Konstrukce klasická (sada sloupků, kolíků a vypínacích lan) za 3.600 Kč,

samonosná (pro rychlé stavění i na dlažbě, bez zatloukání kolíků) za 6.400 Kč

Uvedené ceny a rozměry jsou orientační, každý stan vyrábíme dle vašich požadavků na zakázku

 

 

Táborové hangáry, zásobáky

stany pro všemožné užití na táborech, koncept vychází z osvědčených vojenských stanů. Použitá tkanina je ale lehčí a světlá, což při stavbě a užívání jistě oceníte. Příznivcům vojenské histroie ale stan můžeme vyrobit z khaki látky (+cca 15%)

Hangáry jsou buď s čtvercovým půdorysem, pyramidovou střechou a jedním sloupkem uprostřed, nebo obdélníkové s více sloupky a sedlovou střechou. Vyrábíme v jakýchkoliv rozměrech, zde uvádíme základní varianty. Střecha jeod bočnic oddělená kvůli lehčí maniuplaci, bočnice jsou dělené každá strana zvlášť. Stan je určen pro stavění na klasických vojenských tyčích, střecha má v rozích našité kožené zpenvění – hondy. U země je pás umělé nenasákavé látky. V bočnicích jsou okýnka, na přání uděláme i průstup na komín.

Rozměry můžeme uzpůsobit tak, aby hangár šel postavit na  vojenských tyčí, které vám možná zbyly ze starého. Nové tyče umíme taky vyrobit.

3x3m 12.000Kč střecha s bočnicemi vcelku, dvě okýnka

4x4m 16.50Kč střecha s bočnicemi vcelku, dvě okýnka

5x5m 29.000Kč bočnice oddělávací, čtyři okýnka

7,5x5m ..37.000Kč bočnice oddělávací, čtyři okýnka

6x9m..45.000Kč bočnice oddělávací, šest okýnek, ušito z tkaniny ripstop 500g

Pro velké tábory je tu oblíbený hangár velikosti slušné stodoly, 15x6m dělený na tři rozepínací části, tedy s možností stan zkracovat či prodlužovat vkladným dílem

. Cena 88.000Kč, ušito z tkaniny ripstop 500g

Táborové hangáry

 

Jurta, oblíbený kruhovitý stan, původem z asijských stepí. Původní jurty byly pokrývány plstí, která stan i zaizoluje pro celoroční bydlení. Jurty se vytápějí kamínky s kouřovou trubkou vystrčenou ven skrze  průchodku ve stěně. Dřevěná konstrukce nevyžaduje kotvení do země a a dříve platilo pravidlo, že stan pro jednu rodinu zvládne odvést jeden kůň. Protože je jurta velmi pěkný stan, stává se u nás oblíbenou nejen na rekreační bydlení ale i na víkendových akcích, festivalech a podobně kde slouží jako prodejní stánek, čajovna nebo  pártystan například pro svatby.

Jurta celoroční obyvatelná

venkovní plášť šijeme ze směsové plachtoviny BA+PES500 g/m2, která udrží vodní sloupec kolem 400mm. Zde je na místě upozornit, že ne vždy větší gramáž znamená lepší vlastnosti- tkanina utkaná z hrubého vlákna se působením vlhkosti smršťuje a zakrátko by vaší jurtě byla střecha malá. Šijeme tedy z bavlny s polyesterem, tkané z jemných vláken jako klasické stanovky, zesílené vazbou ripstop. Pro náročné stavitel jsme do nabídky zařadili i alternativu – vnější plachtu z tkaniny syntetické, navíc opatřené prodyšným akrylovým zátěrem, se švy zatřenými tmelem.  Je možné i kombinovat střešní plachtu ze syntetiky a bočnice z plachtoviny. Pod vnější plášť můžete ještě vložit pojistnou střešní folii Jutadach- i tu vám sešijeme na míru. Dále přijde na řadu  vrstva izolace z ovčí vlny a interiér stanu tvoří vnitřní plachta ze slabší bavlny. Dřevěné konstrukce ani izolaci na trvalé jurty nevyrábíme, ale spolupracujeme s několika věhlasnými staviteli jurt a naše plachty dělají střechu nad hlavou už mnoha šťastným obyvatelům. Pokud si chcete jurtu postavit sami anebo pokrýt pláštěm již hotovou konstrukci, dodáme plášť dle vašich požadavků. Pokud chcete mít jurtu kompletní, spojíme vás s některým s našich stavitelů, on dodá konstrukci, izolaci a podlahu, my ušijeme plachty.

Do bočních stěn umíme všít průhledná okýnka, korunu nahoře opatříme čepicí zimní- izolovanou nebo letní- průsvitnou.

Orientační cena plachty za vnější střechu a boční stěny na jurtu :

Průměr jurty Plachta vnější, ba+pes ripstop 500g/m2

impregnovaná

Plachta vnitřní,

bavlna 300g/m2 impregnovaná

Plachta vnější syntetická

s akrylovým zátěrem

Pojistná

hydroizolace na střechu- paropropustná

6m 28.000Kč 18.000Kč 32.000Kč 5.000Kč
7m 32.000Kč 20.000Kč 43.000Kč 7.000Kč
8m 42.000Kč 26.000Kč 58.000Kč 8.000Kč
9m 54.000Kč 32.000Kč 72.000Kč 10.000Kč

 

Jurta celoroční

Klasická jurta na paravánové konstrukci

obyvatelná jurta s izolací, osazená dveřmi, okny a podlahou

 

 

PártyJurta na víkendovky

přestože je mongolská paravánová kostrukce poměrně nenáročná na stavbu i přepravu, pro krátkodobé použití je to pořád ještě příliš objemné.  Řešením může být lehká  stavba PártyJurta, mnohoúhelníková stavba  tvaru jurty  velikosti od čtyř do osmi metrů. PártyJurta je vynález naší „bratrské“ společnosti a vyrábí ji jen oni. My na tyto jurty šijeme plachty

Tyto PártyJurty si můžete pronajmout v naší půjčovně nebo vám je vyrobíme podle přání, ve spolupráci se společností Jurtaparty.  Konstrukce je z kvalitních smrkových či modřínových profilů spojovaná šikovným systémem, plášť se slabé stanovky 300g a cena  PártyJurty činí mnohem méně než u jurty mongolského typu. Celou jurtu pohodlně naložíte do osobáku a postavíte  za pár minut-  stan byl vyvinut právě pro jednoduchost stavby a přepravy, vhodný je pro krátkodobé používání. Konstrukce je samonosná, bez kotvení do země, takže ji postavíte klidně na dlažbě.

Orientační cena za kompletní Partyjurtu průměru 4-7m je 30-70.000kč

PártyJurta

PártyJurta

 

Šapito

velkoprostorový stan pro vaše oslavy, taneční párty,  divadelní představení…  Šapito bývá půdorysu kruhového či oválného, vždy s jedním či dvěma sloupky podpírající střechu.  Vyrábíme ve velikostech 4-15m průměru na klasické  sloupkové konstrukci  pro vypínání pomocí lan a kolíků. Chcete-li  šapito na samonosné konstrukci, s minimem kotvení do země,  podívejte se na položku Galerie, to je to , co hledáte.   Stany nad  6m velikosti vždy šijeme ze silné plachtoviny 420g ( narozdíl od jiných výrobců nechceme ohromit nízkou cenou a pak dodat stan zhotovený z plátýnka či igelitu)

Šapito vyrábíme vždy na zakázku, dle individuálních požadavků zákazníka. Cena závisí na množství ozdobných prvků, okýnek, výšce bočních stěn. Přesný ceník tedy nevedeme.  Orientační ceny běžných typů  šapito jsou :

Kruhové  průměr 7m – plachta 34.000,-  komplet včetně konstrukce  klasické 44.000,- Kč.  komplet s konstrukcí samonosnou 55.000,-

Kruhové  průměr 11 m – plachta 75.000,- komplet včetně konstrukce  klasické 88.000,-.  komplet s konstrukcí samonosnou 99.000,-

Stany jsou běžně vyráběny v režné barvě, na  dostupnost  a ceny  barevných verzí se informujte.

Šapito

Stan BAZAR

Lehký snadno postavitelný stan pro nenáročné  lenošení, svatby, hostiny a podobné akce  v historickém stylu.Bazar poslouží i jako estetické zastřešení  probíhajících staveb – budete-li restaurovat  historické dílo, zakryjete jej plastovou plachtou  ze stavebnin?

6,2 x 7m , výška 3,3m cena včetně konstrukce – 28.300 Kč

Rozměry, jako obvykle, uzpůsobíme  vašim požadavkům

Stan BAZAR

stan BAZAR

Stan JEHLÁNEK

jednoduchý stan na s velkým vnitřním prostorem stojící na jediné tyči. Stavba jehlánku je opravdu jednoduchá a vevnitř získáte prostor jako ve středním týpí. Vstup je opatřen klasickým šněrováním, jde o historický stan, tedy zavírání je řešeno dobově, bez kovodílů. Nad vchodem je přidána stříška kterou lze při špatném počasí svěsit a tím vchod uzavřít proti vodě. Jehlánky šijeme ze stanovky bavlněné, 300g/m2. Cena stanu je za plachtu, kolíky a tyč můžeme dodat na požádání za příplatek.

Jehlánek malý, čtverec 2,8×2,8m 5700

Jehlánek čtvercový 4x4m …..7200Kč

Jehlánek šestiboký průměr 4m …..7700Kč

 

Historický prodejní stánek

Historický prodejní stánek- vhodný na tržiště, jarmarky, ale neztratíte se s ním i na akcích Living History. Je to plnohodnotný funkční stan ve kterém se dá i tábořit. Konstrukce je samonosná, oproti běžným hliníkovým konstrukcím nůžkového typu je výrazně pevnější, latě jsou v rozích pospojované bytelnými kovovými rohovými spojkami. Stánek zvládne postavit i jeden člověk během pár minut, nic ne  nešroubuje, šněrování je nahrazeno  suchými zipy, za což budou ruce zmrzlého trhovce vděčné. Konstrukci lze pohodlně přepravovat v osobáku se zahrádkou, rozměry můžeme upravit na délku ložné plochy auta aby se nemuselo nic vázat na střechu.

Střešní plachta je spojená se dvěmi bočnicemi, zbývající dvě bočnice jsou odjímatelné – stánek lze snadno uzavřít ze všech stran, třeba na noc.

Cena zahrnuje plachtu 300g s odnímatelným předním čelem a samonosnou konstrukci. Standartně je stan dvoubarevný, vzhled může být doplněn ozdobným lemem.

Základna 3x2m….13.200kč

Základna 3x3m…….16.500kč

Základna 4x4m …..22.400kč.

 

Prodejní stánek

Historický prodejní stánek

Áčko

Áčko – klasika pro všechny historické období od doby železné po současnost. Nejběžnější tvar má základnu obdélníkovou, ale v určitých obdobích se používala i áčka s apidou-rozšířením na zadním čele. Áčko stavíme na dva sloupky v průčelí, někdy spojené hřebenovou tyčí, anebo na konstrukci zvenčí. Jde o historický stan, tedy zavírání je řešeno dobově, bez kovodílů.

Malé áčko 3×2,2m (délka x šířka) – 4800Kč

Malé áčko s apsidou vzadu3,8×2,2m – 5500Kč

Velké áčko 4,5×2,8m, přepážkou rozdělené na dva prostory, 8800Kč

.Ceny jsou uvedené za plachtu v gramáži 300g režné, silnější varinatu plachtoviny nebo konstrukci ke stanu vám vyrobíme na základě poptávky.

 

Jurta

Áčko

Stan na podsadu

Evergreen českého tábornictví. Zde snad není co dodat, snad jen že po zkušenostech s opravami nekvalitně vyrobených stanů již víme kde mají svá slabá místa a tyto jsme vylepšili. Například spodní poutka na vypínání, někdy z PVC tkaniny se tak snadno trhala, že jsme je nahradili textilním popruhem. Podsaďáky nabízíme také z trvanlivější plachtoviny ba+pes420g. Provádíme opravy a revize vašich stanů. Pro výrobu je nutné zadat přesně rozměry vašich podsad, nebo nejlépe doručit k nám starší stan, který rozměrově vyhovuje.

U některých stanů není dřevěná podsada, ale plachta jde až k zemi, na železné kostrukci. I tento typ vyrábíme.

Dřevěné podsady nevyrábíme.

Orientační cena podsaďáku je 3200 – 4.500 Kč. Závisí na použité tkanině, barevnosti, a také zda má okýnko či ne.

Stan s podsadou

Stan s podsadou

Shelter

jednoduchý přístřešek lovců kožešin. Pod předsunutou stříškou sheltru můžete rozdělat oheň který stan krásně vyhřeje. Jen pozor, shelter stavějte vždy zády k přepokládanému směru větru, jinak se změní v udírnu a za bouřky v rogalo. Proti tomu mohou pomoci přídavné plachty, kterými oddělíte vnitřní postor od ohniště, případně je použijete z boku jako zástěnu. Sheltry se dělávají od velikosti základny 210x140cm pro dva táborníky po 280×280 pro větší rodinu.

Shelter pro dva – základna 2,1×1,9, výška 1,6m …..4000Kč

Shelter pro rodinu – základna 2,8×2,2, výška 1,8m , včetně přídavných plachet…..7700Kč

Shelter

Shelter zepředu

Galerie : oválné šapito s osmi až čtrnácti stěnami, díky  protáhlému tvaru poskytuje ohromný a variabilní vnitřní prostor. Střechu nesou dva sloupky uprostřed stanu. Boční stěny jsou  odpínací a stan lze  mít postavený i bez nich, nebo zakrytý jen zčásti.

Galerii postavíte na klasické sloupkové konstrukci pro vypínání kolíkama
anebo na konstrukci samonosné. U stanů se samonosnou
konstrukcí doporučujeme vždy kotvit k nějakému pevnému bodu (auto, zábradlí, lampa) aby vítr neodnesl stan celý. Výhodou je, že stan postavíte i na dlážděné ploše bez zatloukání kolíků.

Cena:

základna 6x9m – samotná plachta 42.000,-

Konstrukce samonosná (pro rychlé stavění i na dlažbě, bez zatloukání kolíků) za 19.400 Kč.

rozměr 8x12m -samotná plachta 57.000,

Konstrukce klasická samonosná (pro rychlé stavění i na dlažbě, bez zatloukání kolíků) za 23.600 Kč.

Uvedené ceny a rozměry jsou orientační, každý stan vyrábíme dle vašich požadavků na zakázku

 

 

Otvírák

stan tvaru áčka, do kterého se ale nevstupuje čelem, ale bokem. Celá bočnice jde zvednout jako pergola před stanem. Otvírák se uplatní také jako historický prodejní stánek. Dvouprostorový otvírák typu Hirotar má navíc tu výhodu, že v jedné části bydlíte,a tu druhou otvíráte jako obchůdek. Na obou stranách má otvírák apsidu, tedy jeho tvar je skoro oválný. Ke stanu můžeme dodat kostrukci se hřebenovou tyčí na pohodlné stavění.

Otvírák 2,3x 3,5m 7.700Kč, konstrukce 3.800Kč

Otvírák Hirotar , dvouprostorový 3×5,5m 11.000Kč, konstrukce 4.700Kč

Celty, táborové plachty

zhotovíme vám plachty na všelijaké použití, jako je zastřešení táborové kuchyně, pódia, stavby atd. Menší plachty uvítáte hlavně při cestování na stavění jednoduchých přístřešků, plachty se dají variabilně napojovat a stavět jednou jako áčko, jindy jako šikmá střecha – podle situace na tábořišti. . Velké plachty šijeme z tkaniny gramáže 420 nebo 500g/m2 a po okrajích nalisujeme kovová oka, tábornické plachtičky pak šijeme ze stanovky 300g a po obvodu mají našitá poutka.

Velké plachty ( 20-100m2) cena za m2 200-250Kč

Celta pro jednoho poutníka 210x280cm 1100Kč

Tříyardová plachta 280x280cm 1500Kč

Prodloužená tříyardovka 400x280cm 2100Kč

Netypické projekty

Často nás oslovujete s poptávkou zvláštních stanů, plachet na zarytí prapodivných konstrukcí atd. Jsme rádi – tyto práce nás řemeslně posouvají dále, musíme vymýšlet jak na to a po každém náročném projektu se cítíme zase o kousek zkušenější. Prohlédněte si galerii netypických projektů, možná zjistíte, že jsme schopni splnit i vaše přání.